Bu Blogda Ara

13 Haziran 2013

FB, Gezi Parkı, UEFA, Platini ve bize özgü gariplikler...


Avrupalıların Gezi Parkı ile ilgili her yaklaşımını reddedip, UEFA'nın FB ile ilgili her kararını/hamlesini bağrımıza basıp benimsemek, bizim topluma özgü garipliklerden olsa gerek. Platini'yi adaletin yılmaz savunucusu olarak görenler biraz arşiv karıştırıp ne tip işlere göz yumduğunu araştırsalar bu tavırlarından belki vazgeçerler. Fakat gözümüzü "fanatizm" kör etmiş. 

Özetleyelim: FB, şikenin mağduru olduğu iddiasında bulunan kulübü ve yandaşlarını o sene yenmiş mi? Yenmiş. Neyi tartışıyoruz beyler. Bir takımın Karabüğü deplasmanda yenebileceğinize aklınız kesiyor, Fener'in deplasmanda Sivas'ı yenemeyeceğine mi aklınız kesmiyor? Ayrıca "Dahleden dinimize bari Müselman olsa!" özlü sözü hem Platini hem de yerli antifener lobisi için geçerli. Lig tarihi boyunca azıcık dahi olsa şikeye ve gayrimeşru işlere bulaşmış olan bütün kulüplerin FB dahil Allah cezasını versin, deyip duanın kapsama alanını genişletelim. Siz de amin deyin gönül rahatlığıyla. Bu dua kabul edildiğinde hiçbirimizin takımının ortada kalmayacağını hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Fakat eyyamcılık, mantıklı olmaktan daha baskın çıkıyor. Fener'i kurban verirseniz, aynaya baktığınızda kendinizi temiz mi göreceksiniz? Merak konusu... 

Asıl trajik olan şey şu: FB'nin haklı şampiyonluğu ağlak tipler sayesinde hâlen tartışma konusu olurken, sisteme yamanan, sistemden yana görünen "I love you hocam!"cılar antifener cephesiyle kol kola kupaları kaldırmaya devam ediyor. Sizi kaç kupa keser aslanlarım? Arka arkaya kaç şampiyonluk alınca FB'nin yakasından düşersiniz, merak içindeyim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu yazıyla, fotoğrafla, şiirle, eserle ilgili düşünceni yazman beni ancak sevindirir! Duam şu: Yorumlayan yorulmasın! :)