Bu Blogda Ara

15 Şubat 2013

İsmet Özel niçin yazıyor?

Bu soruya kesin bir cevap vermek güç görünse de "anlaşılmamak için" şeklindeki bir cevaba kimselerin bir itirazı olmaz. Özel'in, anlattığı davanın önemiyle mütenasip bir ifade biçimi geliştirdiğini söylemek iyimserlik olur. Mademki yeri geldikçe köklerden referanslar gösteriyor, "Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız; sevdiriniz, nefret ettirmeyiniz."i üslubuyla ilgili olarak hatırlatmamız niçin yersiz olsun? Büyük davalar anlaşılmamak için mi dile getirilir? Her dile getiriş, anlaşılmayı da talep ettiğimiz anlamına gelmez mi? 

İstiklal Marşı Derneğinin internet sitesindeki son dönem şiirlerine bakan biri o şiirlerin (!) zaafla malul olduğunu iddia etmezse "şiir"e haksızlık olur. Şiir basit bir kelime cambazlığı, söz oyunculuğu, az kullanılan çeşitli sözleri bir araya getirip dizme oyunu mudur? O şiirlerden (!) geleceğe kaç mısra kalacak? Özel, bu şiirleriyle, dalga geçme hakkını mı kullanıyor? Kiminle, niçin? Eğer öyleyse bunu niçin İstiklal Marşı'nı da içinde barındıran bir kurumun sitesinde yapıyor.

Özetle: Aydınlanmak istiyorum, fakat bu şekilde değil. Kolaylaştıran, sevdiren bir Özel bekliyorum.

Kimi yazı ve şiirlerini okumak isteyenler İstiklâl Marşı Derneğinin internet sitesi için tıklasınlar.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu yazıyla, fotoğrafla, şiirle, eserle ilgili düşünceni yazman beni ancak sevindirir! Duam şu: Yorumlayan yorulmasın! :)