Bu Blogda Ara

12 Aralık 2012

"Nur topu gibi bir barajımız oldu: Recep Tayyip Erdoğan Barajı (!)" ya da "Gururlanma padişahım senden büyük Allah var!"

İçerdeki televizyon haberlerinden görmeden duyduklarım üzerine yorum yapıyorum: Başbakan'ın bir bürokratı ya da bakanı olmalı. Yeni açılan bir baraj mı desem yoksa zaten açık olanlardan biri mi? İsminin değiştirilmesini teklif ettiğine göre açılmış olanlardan biri olmalı. İsminin Recep Tayyip Erdoğan olmasını öneriyor o kişi.

Sakıncalı gördüğüm hususlar şunlar:

1. Adı önceden konulmuş bir tesisin adı değiştiriliyorsa, değiştirilmek isteniyorsa bu şık değil. İsimlerin ne pahasına olursa olsun korunmasından yanayım.

2. Kişiliğinin yüzde seksenini sevdiğim bir kişinin adının bir baraja konulması meselesine gelince. O kişi, tevazu, alçakgönüllülük medeniyetinin bir temsilcisi değil mi? Bırakalım halk bizi alkışlasın, bürokratlarımız ya da bakanlarımız değil. Halkın takdiri sandıkta belli olur, böyle taraf bürokratların ağırlamalarında değil.

Erdoğan'ın isim verme, isim vermeyi onaylama konusunda daha mütevazı davranmasını beklemek, eski/miş bir seçmeni olarak hakkımızdır sanıyorum. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu yazıyla, fotoğrafla, şiirle, eserle ilgili düşünceni yazman beni ancak sevindirir! Duam şu: Yorumlayan yorulmasın! :)