Bu Blogda Ara

02 Mart 2010

11818'in bilinmeyen numarası

Reklamlarını gözümüzün içine sokmasalar farkına varmak kolay olmayacaktı. Televizyon reklamlarında alttan hızla geçip giden yazıları okumaya / yakalamaya / çözmeye biraz merakım vardır. 11818 Bilinmeyen Numaralar hizmetinin bedelinin ne uçuk rakamlara karşılık geldiğini anlamak için reklam anında ekran altından geçen ve acelesi varmış da bir an önce gitmesi gerekirmiş gibi seğirtiveren altyazıyı yakalayıp okumak gerekiyor efendim. 

Amacınıza ulaştığınızda asıl numaranın, düzeltiyorum, asıl bilinmeyen / görünmeyen numaranın bu olduğu hemen anlaşılıyor. Bilmediğiniz bir numarayı öğrenmenin bedeli onlarca lirayı bulabilir bu tarifelere göre. Hatırlatmadı demeyin. Aradığınız numarayı bulma mutluluğunuz kendinizi kaybetme hüsranına dönüşmesin.

Aradığınız numarayı bulmak için daha ekonomik bazı öneriler:

1. Aradığınız kişinin adı ve adresi varsa şehir içi şehirlerarası fark etmez, atlayın bir arabaya yola düşün. Daha ucuza mâl olacaktır.
2. Google üzerinde iz sürün, bilinenlerden hareketle bilinmeyene ulaşma imkânı hiç de uzak ihtimal değil. 
3. Servisinizin çoğunlukla ücretsiz olan müşteri hizmetlerini arayın; bir bilinmeyen numarayı öğrenmek istediğinizi, eğer söylemezlerse bu numaralara tok olduğunuzu, sözleşmenizi iptal edeceğinizi ve X firmasına geçeceğinizi söyleyin, hemen söyleyeceklerdir. 
...

ali@

2 yorum:

  1. Söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum gerçekten benimde merakım vardır alttan geçen o hızlıca yazıları okumaya. 11818'in ve 118 80'in alt yazılarını okuma fırsatım olmadı henüz. Acaba o yazıları buraya ekleyebilme imkanınız varmı ? Herkes bilinçlenmiş olur.

    YanıtlaSil
  2. Maksadım insanları rakamlarla tanıştırmak değil, dikkatli olmalarına katkı sağlamak sadece. Aranırsa bulunabilir o tarifeler. Mesela http://www.memurlar.net/haber/160794/ adresinde değinilmiş bazı bilgilere.

    YanıtlaSil

Bu yazıyla, fotoğrafla, şiirle, eserle ilgili düşünceni yazman beni ancak sevindirir! Duam şu: Yorumlayan yorulmasın! :)