Bu Blogda Ara

17 Ocak 2010

Doğruysa ne fena!

Haiti'de karpuzvari istif edilmeye, toplu mezarlara gömülmeye başlanan cesetlerin 100 binlere ulaşabileceği söyleniyor. Doğruysa ne fena!
...
Muhalefet partisi genel başkanı siyasi geleceğini, rakibinin % 20'lere düşmesi varsayımı üzerine kurmuş gibi. Doğruysa ne fena!
...
Eski maliye bakanının yakınlarına ait olan firmalara 15 milyon teşvik kredisi verilecekmiş (Sözcü gazetesinin yalancısıyım.). Doğruysa ne fena!
...
Kültür ve Osmanlı başkenti İstanbul için daha ilk günde bilmem şu kadar masraf yapıldı. Etkinliklerin bütün yıla yayılacağı söyleniyor. Doğruysa ne fena!
...
Sendika aidatı olan 10 lirayı devletin ödemekten vazgeçmesi üzerine, yaklaşık 5 bin memurun sendikalarından istifa ettiği söyleniyor. Doğruysa ne fena!
...
Ankara'yla ilgili "kar yağışı" tahminleri şimdiye kadar tutmayan ve bütün karsevenleri üzen meteoroloji, yine Ankara'ya kar geleceğini söylüyormuş. Doğruysa ne fena!


ali@

2 yorum:

  1. Şubat ayında doğal gaza % 50 zam ihtimali var. Elektrik zaten zamlı. Doğruysa ne fena!

    YanıtlaSil
  2. Enerji Bakanlığının değerli müsteşarı ise Türkiye'nin enerjisi kıt bir ülke olduğunu söylüyor ve bu kıtlığın fiyatlara yansıması gerektiğini muştuluyor. Tabii biz kendisine, enerjisi bol bir ülke olmamız için, zâtıâlilerinin şimdiye kadar neler yaptığı sualini tevcih edemiyoruz.

    Petrol sahalarının hemen dibinde, bize, dünyanın en pahalı petrolünü satan bir bakanlığın müsteşarına doğalgaz fiyatlarına zam yapmanın haksızlık olacağını nasıl anlatabiliriz ki!

    Ve mine'l-garâib!

    YanıtlaSil

Bu yazıyla, fotoğrafla, şiirle, eserle ilgili düşünceni yazman beni ancak sevindirir! Duam şu: Yorumlayan yorulmasın! :)