Bu Blogda Ara

18 Haziran 2009

Bu ezanlar ki...

16 Haziran 1950 tarihi, ezan'ın aslına uygun şekilde Arapça olarak okunmaya yeniden başlandığı tarih olarak kayıtlı. Her toplumun tarihinde olduğu gibi bizde de düzgün okunması, değerlendirilmesi, anlaşılması gereken pasajlar bulunmakta. Cumhuriyet tarihimizin "ezan"la ilgili sayfaları da dikkatle okunmalı. Ezanın tarihi eza'nın tarihi olmamalı. Bizim neslimize ve sonrakilere çok uçuk, imkânsız gelebilecek kimi uygulamalar bu ülkede kendine yer bulabilmiş. Dilerim ülkemiz hızla normalleşen bir yapıya kavuşur.


Bekir Sıdkı Sezgin, Kâni Karaca gibi birkaç değerli zâtın okuduğu, yaklaşık 17 dakika süren çifte öğle ezanını dinlemenizi öneririm. Kulaklarımızın pasını silmek için birebir.

İndirmek için aşağıdaki link üzerindeyken farenin sağ tuşuna tıklayıp "Farklı Kaydet" ya da "Save As" komutunu tercih ediniz. Tarayıcıları uygun olanlar hemen alttaki dinleme çubuğunu da görme ve oradan dinleme imkânına sahip olacaklar. Mesela ben Firefox'ta göremiyorum, Internet Explorer'da görebiliyorum. :))

Dosya İndir / Download.
8.22 MB

1 yorum:

Bu yazıyla, fotoğrafla, şiirle, eserle ilgili düşünceni yazman beni ancak sevindirir! Duam şu: Yorumlayan yorulmasın! :)